Firma AGR Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce producentów wysokociśnieniowych przewodów hydraulicznych, elementów złącznych systemu STECKO oraz złącz gwintowanych.

Przewody hydrauliczne wysokociśnieniowe produkowane są na bazie węży hydraulicznych największych światowych producentów według różnych średnic, sposobów uszczelnień, rodzajów i rozmiarów gwintów.
Produkcja poszczególnych komponentów (końcówki, oprawki) jak i produktów finalnych odbywa się w Knurowie skąd trafia do odbiorców zarówno w kraju jak i za granicą.

Linia technologiczna z precyzyjnymi prasami hydraulicznymi do produkcji przewodów hydraulicznych pozwala na wykonanie każdego typu elastycznych przewodów hydraulicznych.

AGR Sp. z o.o. rozpoczął działalność produkcyjną w Knurowie w lipcu 1994r.

Od tego roku zakład współpracuje ze światowym potentatem w dziedzinie wytwarzania wysokociśnieniowych przewodów hydraulicznych – firmą MANULI RUBBER INDUSTRIES.

Początkowo była to tylko sprzedaż wysokiej jakości produktów włoskiego koncernu, która w roku 1997, po uzyskaniu niezbędnych atestów, dopuszczeń i pozytywnej opinii Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG w Gliwicach, potwierdzającej wysoką jakość naszych wyrobów, została rozszerzona o produkcję własną przewodów.

Kolejny rok przyniósł uruchomienie linii do wytwarzania armatury zaciskanej do przewodów hydraulicznych, w pełni kompatybilnej z armaturą MANULI.

Wysokociśnieniowe przewody hydrauliczne produkowane przez AGR na bazie wysokiej jakości węży MANULI oraz własnej armatury, z uwagi na dokładność wykonania oraz trwałość, niezawodność i pewność działania znalazły uznanie na najbardziej wymagającym rynku urządzeń górniczych.

Po roku 2005 rozszerzono ofertę produkcyjną przewodów o bazę węży hydraulicznych innych największych światowych producentów według indywidualnych zamówień naszych klientów. Od tego czasu doświadczony już zespół pracowników działów: konstrukcyjnego, technologicznego i handlowego opracował dla górnictwa rozwiązania magistral ciśnieniowych (o średnicach DN38, 51, 63 i 76) wraz z armaturą złączną i rozgałęźną do zasilania kompleksów ścianowych.

Własne biuro konstrukcyjne wprowadziło doradztwo i wdrożenia do eksploatacji owężowań stacji pomp i agregatów w kooperacji z producentami tych urządzeń.

W roku 2008 AGR uruchomił własne laboratoria, które pozwalają na szeroką kontrolę procesów technologicznych jak również badanie jakości i trwałości oferowanych wyrobów.

Menu